İç Ortam İçin Kardiyak Rehabilitasyon Sistem : custo cardio concept

cardio concept , Kardiyak Rehabilitasyonda terapistlere interval antrenmanından, karşılaştırmalı antrenman metodlarına kadar yeni olanaklar sunuyor. Bütün veriler kablosuz gerçek zamanlı EKG iletimi sayesinde merkezi bir cardio concept monitöründe kontrol edilebiliyor.Teknolojik olarak gelinen son noktada artık doktorlar optimum rehabilitasyon yöntemini seçmekde özgürdür. Hasta tüm rehabilitasyon antrenmanı boyunca kablosuz haberleşebilen EKG kayıt cihazını göğüs kemeri sayesinde vücudu üzerinde taşır. Böylece EKG kaydı herhangi bir ergometre egzersiz cihazına bağlı olmayıp ergometreden bağımsız alınır. Doktor sonuç olarak, bisiklet ergometre, koşu bandı, cross trainer veya kol ergometre vb. egzersiz cihazları arasından özgürce seçim yapabilir. Test sırasında hastanın antrenman cihazını değiştirebilir veya ergometreden bağımsız pasif jimnastik yaptırabilir Bu sistemde her şey artık mümkün.Tüm custo med egzersiz cihazları Medikal Bluetooth ile donatılmıştır. Böylece kaydedilecek veriler kablosuz bağlantı üzerinden doktorun merkezi cardio concept PC sistemine transfer edilir. Doktor gerçek zamanlı olarak her bir tekli egzersiz methodunun kardiyovasküler etkilerini gerçek zamanlı (real time) olarak gözlemleyebilir ve yapılan egzersize anlık olarak müdahale edebilir veya başka bir egzersiz methodunu seçebilir.

cardio concept, Kardiyak Rehabilitasyon uygulamaları sırasında göğüs kemeri ile kablosuz olarak 3 kanal üzerinden gerçek zamanlı EKG kaydı alabilen sektöründeki tek sistemdir.

Avantajlar

  • Kablosuz, yapışkan elektrotsuz, su geçirmez ve hastanın vücuduna doğrudan takılabilen EKG modülü,
  • EKG kemeri tekstil bazlı olup tekrar kullanılabilir ve yıkanabilir ,
  • Mevcut tüm egzersiz cihazları ile çalışılabilir,
  • Farklı egzersiz cihazlarında kişiye özel antrenman prosedürleri ,
  • Koşu bandı ile yapılan egzersiz testlerinde dahi mükemmel EKG sinyal kalitesi,
  • 32 hastaya kadar aynı anda denetim yapılabilir.

custo belt, EKG vericisi custo guard ile çok basit akuple olan tekstil bazlı yıkanabilir bir kemerdir. Kemer şekilde görüldüğü gibi takılır ve EKG sinyallerini ortadaki custo guard EKG modülüne iletir.custo guard ,yüksek çözünürlüklü, yüksek kaliteli ve kesintisiz olarak EKG sinyallerini tanı ve denetim için kardiyak programına gönderir.Bu işlem, gerçek zamanlı olarak efektifdir ve veri alımı çalışma alanına göre seçilebilir .

.1. custo guard
1 veya 3 kanal kablosuz EKG verici modül
.2. custo belt
1 veya 3 kanal elektrod kemer
.3. PC Sistem
Klasik istasyoner versiyon: Monitör başına 8 antrenman alanı, EKG ve antrenman profili ile görüntülenir.32 hastaya kadar eşzamanlı izlenebilir. Fonksiyonlar grup başlatma ve durdurma süreç kontrolüne sıkıntısız izin verir. Sonradan gelen hastanın grup egzersiz antrenmanı devam ediyorken egzersize dahil edilmesi ​​mümkündür.
.4. custo watch
Mobil İç Ortam/Dış Ortam Tekli
custo watch, spor saat formunda mobil bir EKG alıcısıdır. Hastanın bileğine takılı iken EKG’si sürekli kaydedilir. İstek üzerine aktüel kalp hızı görüntülenebilir ve istenildiği gibi konfigüre edilebilir. Alınan kayıt , saati çıkarttıktan sonra bir ‘Bağlantı’ istasyonundan REHA programına aktarılabilir ve veriler analiz edilebilir.
.5. custo kybe
Mobil İç Ortam/Dış Ortam-Grup versiyon
custo kybe, akıllı telefon (smartphone) formunda mobil bir EKG alıcısıdır. Aynı anda 5 hastaya kadar eş zamanlı olarak kaydeder ve bireysel EKG ‘lerini görüntüler. Tüm veriler kaydedilir ve daha sonra analiz için her zaman hazırdır.

Copyright © 2018 |   www.agmmedikal.com Web Tasarım : | www.dikmenweb.com